Jak założyć firmę w inkubatorze przedsiębiorczości?

Jak założyć firmę w inkubatorze przedsiębiorczości review
Jak założyć firmę? Poradnik

Myślisz o własnej firmie? Wyjaśnimy Ci, jak krok po kroku przejść od pomysłu do własnego biznesu. Bez ryzyka i zawiłych formalności.

Zanim podejmiesz decyzję o zarejestrowaniu własnej działalności, warto poznać alternatywne rozwiązania, dzięki którym łatwiej i pewniej wejdziesz na rynek.

Przed Tobą cztery kroki, dzięki którym przejdziesz od pomysłu do realizacji. Sprawdź, jakie to proste!

Wybierz odpowiedni inkubator przedsiębiorczości

Na rynku działa wiele podmiotów oferujących wsparcie osobom, które chcą przetestować własny pomysł na biznes. Jednymi z popularniejszych są inkubatory przedsiębiorczości, czyli organizacje, które użyczają osobowość prawną i pakiet usług wspierających rozwój biznesu.

Wybór odpowiedniego inkubatora może sprawić pewne trudności, dlatego warto dokładnie przeanalizować ofertę każdego podmiotu i wybrać ten, który oferuje najszerszy zakres usług przy najniższej cenie.

Nawet jeśli na samym początku nie będziesz korzystał z pełnego wsparcia, wraz z dynamicznym rozwojem firmy stanie się ono niezbędne dla jej prawidłowego funkcjonowania. Z naszego doświadczenia wynika, że nie opłaca się rezygnować z żadnej z powyższych usług na rzecz niższej ceny.

Twój StartUp – to się opłaca!

Jesteśmy największym inkubatorem przedsiębiorczości w Europie Środkowo-Wschodniej. O rozwoju biznesu wiemy wszystko!

Określ, czym chcesz się zajmować

Przed spotkaniem z pracownikiem inkubatora przedsiębiorczości określ, w jakiej branży chcesz działać – będzie to niezbędne dla przeprowadzenia symulacji kosztów i zweryfikowania, jak Twój pomysł może sprawdzić się w strukturach inkubatora.

Poza nielicznymi wyjątkami (np. niektóre zawody medyczne), nie ma żadnych przeciwwskazań, aby dołączyć do programu preinkubacyjnego.

Powyższe zawody są tymi najczęściej spotykanymi — jeśli nie widzisz na liście branży pokrewnej z Twoją, nie oznacza to, że nie możesz przystąpić do inkubatora. Wszystkie szczegóły ustalisz podczas indywidualnej konsultacji.

Podpisz umowę i… zacznij działać!

Po pozytywnej weryfikacji pomysłu możesz podpisać umowę z wybranym inkubatorem. Zasady są proste: prowadząc biznes z jego strukturach, korzystasz z użyczonej osobowości prawnej, a więc nie musisz rejestrować swojej działalności w CEIDG. Co za tym idzie – na wszystkich dokumentach (np. fakturach) będą widniały dane nie Twoje, ale inkubatora przedsiębiorczości, z którym nawiążesz współpracę.

Od momentu przystąpienia do programu preinkubacyjnego będziesz mógł korzystać ze wszystkich usług oferowanych przez podmiot – wsparcia w kwestiach firmalnych, prowadzenia księgowości czy szkoleń biznesowych. Jak wcześniej wspomnieliśmy, dokładny zakres usług może się różnić w zależności od wybranego przez Ciebie podmiotu.

Co istotne, wszystko otrzymasz w ramach pakietu, za który zapłacisz kilkaset złotych miesięcznie. Będzie to stała opłata abonamentowa, która pozostanie niezmienna niezależnie od Twoich przychodów.

Zostań tak długo, jak potrzebujesz

Warto wspomnieć, że korzystanie z inkubatora przedsiębiorczości nie jest ograniczone limitem czasowym. Możesz testować swój pomysł na biznes kilka miesięcy lub lat — wszystko zależy od Ciebie.

Jeśli uznasz, że jesteś gotowy przejść na swoje, możesz zrezygnować z pakietu preinkubacyjnego na rzecz własnej działalności gospodarczej. Bez zbędnych formalności i komplikacji — bo przecież chodzi o to, aby wejście na rynek było dla Ciebie jeszcze łatwieszje.

Właściciel witryny newsctrls. Cieszę się, że mogę podzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat nowoczesnych technologii.

Opublikuj komentarz

You May Have Missed